הובלות מיוחדות

הובלות, הובלות כלליות

מרבית האנשים שעוברים בית שוכרים מבעוד מועד את השירותים של חברת הובלות. בדרך כלל מדובר על הובלות סטנדרטיות, שלא מחייבות היערכות מיוחדת מראש. אבל לעתים עסקינן אודות הובלות מיוחדות, שחייבים היערכות שונה לגמרי לקראתן. בין שירותים אלו נמנים למשל – הובלה מיוחדת של אקווריום גדול, פסנתר או אורגן, הובלה שדורשת קירור, הובלה של חומרים רעילים, או לחלופין הובלה של ג'קוזי. ממש לא כדאי שתעשו את ההובלה בעצמכם או תתפשרו על איכות חברת ההובלה. הקפידו בבחירה שלה בהתאם להמלצות ולציוד הנלווה שברשותה.

מדוע הובלה של אקווריום גדול נחשבת בתחום של הובלות מיוחדות?

יש הובלות, כמו למשל הובלות של אקווריום גדול וייחודי, שמשתייכות לקטגוריה של הובלות מיוחדות, מתוקף ההכרח של טיפול ספציפי, שצריך לשקול את צעדיו ברצינות. הובלות כאלו מחייבות נקיטת משנה זהירות, כגון – עטיפה ואריזה נכונים ומקצועיים, כהגנה מפני הסבת נזק לכל חלקי האקווריום, לרבות פגיעה בזכוכית, ואין ספק כי הן מאתגרות למדי. זאת הובלה שאינה פשוטה כלל וכלל, אשר מחייבת את צוות המובילים לגלות רמה גבוהה של מקצועיות ועדינות, כי ככלות הכול יש להוביל דבר מה שעשוי להישבר, ומשקלו רב. מכיוון שמדובר בהובלות מיוחדות, וודאי לא תתפלאו לדעת כי אין כל חברת הובלות מומחית לבצע הובלות כאלו. בשל כך בדקו מראש במה מתבטא הידע המקצועי שלה, כמה שנים היא פעילה בתחום, ומה הרקורד שלה. לא מזיק לבדוק המלצות מלקוחות לשעבר שלה.

כיצד מנהלים הובלות מיוחדות כאקווריום גדול?

הדרך להתנהלות הנכונה ביותר של הובלות מיוחדות כמו אקווריום יקר ערך נחלקת לשלוש פעילויות עיקריות, ואלו הן –

  1. על מנת להכין כראוי את האקווריום להובלה מיוחדת, צריך להוציא ממנו לגמרי את המים, להוציא החוצה את כל הדגים שבו, לאחסן אותם בסביבה אידיאלית, ובסוף לארוז אותו ואת הציוד שנלווה לו.
  2. את ההובלה המיוחדת עצמה מבצעים באמצעות מנוף, שהיא הדרך הכי בטיחותית שנמנית על הובלה מיוחדת. כאשר האקווריום כבד משקל ועצום בממדיו, או לחלופין באמצעות הובלה ידנית, כאשר האקווריום במשקל לא רב מדי, ואף הוא נחשב לקטן עד לבינוני.
  3. לסיום ההובלה המיוחדת יש להכניס את האקווריום למקום היעד של ההובלה, להרכיב, להפעיל וכן לוודא שהכול בו תקין.